Ezzel kapcsolatban manapság többféle opció is rendelkezésre áll. Az ügyfelek dönthetnek úgy, hogy külön felkeresik a szakembereket az adott munkafolyamatokra, vagy pedig a generálkivitelezést választják, ami jóval egyszerűbb alternatívát kínál. Természetes, hogy ez sokkal vonzóbb lehetőség, mert ez esetben minden egy kézben összpontosul, ezáltal a megrendelőknek rengeteg teher lehullik a vállukról.
A generálkivitelezést illetően sokféle kérdés fel szokott merülni, amik közül a leggyakoribbak a munkafolyamatokkal vannak összefüggésben.
Mik a generálkivitelezés legfontosabb lépései?
1. Konzultáció, igényfelmérés
A közös munka értelemszerűen egy igényfelméréssel, konzultációval kezdődik, aminek keretein belül a megrendelők felvázolják az elképzeléseiket a szakembereknek. Ilyenkor a költségvetési kerettől kezdve az egyedi megoldásokig rengeteg minden felmerül, részletesen meg kell beszélni az elvárásokat, mert csak így tudnak később a szakemberek minden igényhez igazodni.
2. Tervezés
A tervezési fázisban elő lesznek készítve a tervek, amik értelemszerűen az ügyfelek igényei szerint íródtak. Az engedélyek beszerzése is ekkor történik, így a tényleges munkálatokhoz már az adminisztráció nagy részét le lehet bonyolítani.
3. Költségvetés, szerződés, előkészítés
A tervek elfogadása után további papírmunkára lesz szükség, mert a költségvetésre is rá kell bólintani, majd pedig szerződést aláírni, csakis ezután kezdődhet az előkészítés.
4. Szerkezetépítés
Az épület fő szerkezeti elemei kerülnek kivitelezésre, illetve a tetőszerkezet is.
5. Belső munkálatok
Megkezdődnek a belső munkálatok, úgy, mint például az elektromos és a vízvezeték rendszer kiépítése. Vakolás, burkolás, nyílászáró telepítés is kapcsolódik ehhez a munkafázishoz.
Végül a külső munkálatok és a befejező teendők lebonyolítása után lehet átadni a megrendelőknek a házat. Ilyenkor foglalkoznak ténylegesen a belsőépítészettel, illetve a kerttel, környezettel.
Ha szeretne bővebb információkat kérni a szolgáltatásról, keressen minket elérhetőségeinken!